بالابر

بالابر

بالابر خانگی یا هوم لیفت چیست؟

بالابرهای خانگی دارای کاربردهای متعدد صنعتی، فروشگاهی و بیمارستانی هستند. با این حال این بالابرها در محیط منازل نیز استفاده می شوند. معمولا این مدل از بالابرها شباهت زیادی به آسانسورهای معمول بازار دارند. با این تفاوت که سرعت حرکت آن‌ها کمتر است و همچنین نیاز به فضای بسیار کمتری برای تجهیزات دارند. از این آسانسورها برای جابه‌جایی افراد(نفربر) بین طبقات استفاده می‌شود.

هوم(home) لیفت چگونه کار می‌کند؟

اساس کار بالابرهای خانگی، میتواند به چند گروه بالابر پنوماتیک، بالابر هیدرولیک، بالابر کششی و بالابر های دنده شانه ای تقسیم بندی شوند.

بالابر خانگی هیدرولیک(کارکرد با روغن)

 سیستم هیدرولیک نوعی از سیستم انتقال نیرو است که از آن از قدرت سیالات در حالت فشرده برای انتقال نیرو استفاده می‌شود. این سیستم‌ها دارای اجزای مختلفی مانند پیستون، سیلندر، پمپ، مدارها و ... می‌باشند. در اکثر مدل‌های بالابرهای هیدرولیک یک سیال که معمولا یکی از انواع روغن‌های معدنی است، با فشار پمپ به داخل سیلندر منتقل می‌شود. در داخل سیلندر نیز پیستون قرار دارد و به این ترتیب، نیرو به بخشی دیگر منتقل می‌شود. از این نوع بالابر ها معمولا در محیط های صنعتی به واسطه هزینه کم تر در اجرا استفاده میشود و کاربرد اصلی آن جا به جایی بار و تجهیزات است، از معایب بالابرهای هیدرولیک، نیاز به فضای پمپ هیدرولیک و ایجاد اشکال در سیستم پیستونی میباشد که به به موجب آن مواردی نظیر نشتی روغن هیدرولیک و ظاهر نامناسب در منازل را به همراه دارد.از لحاظ قدرتی این مدل عالی می باشد