کرکره برقی

کرکره برقی

مشاوره در خرید کرکره برقی :

با پیشرفت علم، انسان به سمت سهولت در انجام امور روزمره رفت. به طوریکه می توان هدف اصلی پیشرفت تکنولوژی را همین مورد دانست. با گذشت زمان و اتوماتیک شدن بسیاری از وسایل، درب ها و کرکره ها نیز در انواع جدید اتوماتیک تولید شدند که سهولت در استفاده و جلوگیری از ورود سارقان را به داخل منازل به همراه داشت.

درحال حاضر تیغـــه کرکره شفاف در و خرم ابادی و موتور کرکره فالکون و ماموت و تایگر مورد استفاده وتایید فروشگاه الومینیوم خرم ابادی می باشد. عموماً جهت کرکره برقی مغازه از تیغه کرکره آلومینیوم استفاده می شود ، نکته ای که در انتخاب تیغه آلومینیوم جهت کرکره برقی فروشگاه حائز اهمیت است این است که تیغه ی کرکره برقی از بیلت 6063 آلومینیوم(که اکثرا از نوع دی سی وضایعاتی می باشد)ساخته شده باشد تا دارای دوام بیشتری باشد و هنگام چرخش  وبالا وپایین رفتن سر و صدای کمتری را از کرکره برقی شاهد باشیم . رایج ترین نوع تیغه کرکره برقی آلومینیوم .تیغه 80 تک ودو پل است ، ولی جهت کرکره برقی مغازه و فروشگاههایی با عرض و ارتفاع خیلی زیاد ( مثلاً عرض 6.5 متر و ارتفاع 4.5 متر و بیشتر ) بهتر است از تیغه کرکره برقی 100 دوپل ( تیغه کرکره سنگین ) استفاده شود (البته در بازار تیغه های صد با وزن پایین موجود بوده که به هیچ عنوان توصیه نمی گردد هرچند صدای کمی در هنگام حرکت دارند ولی استحکامشان فوق العاده پایین است). جهت هماهنگی کرکره برقی ساختمان با نمای کلی فروشگاه یا ساختمان می توان(روانشناسی رنگ) از کرکره با رنگ های غیر سفید و یا کرکره برقی بصورت ترکیبی از کرکره برقی آلومینیوم و تیغه کرکره برقی پانچ و یا ترکیب تیغه کرکره آلومینیوم و تیغه کرکره پلی کربنات شفاف استفاده نمود . همچنین جهت مغازه هایی که امنیت در آنها از اهمیت بالایی برخوردار است و نیاز است در هنگام شب داخل مغازه دیده شود ( مانند بانک ها ، صرافی ها ، طلا فروشی ها ، فرش فروشی ها و ... محل های حساس ونیاز به ایمنی بالا ) می توان از کرکره برقی با تیغه کرکره پلی کربنات شفاف استفاده نمود .(جداازمعایب ان که مات شدن یکی از معایب انهاشت).


بررسی موتور کرکره برقی فروشگاه و مغازه : با توجه به این مورد که موتور کرکره توبلار (داخل شفت قرار میگیرد)جهت استفاده در کرکره برقی مغازه طراحی و ساخته شده است این نوع موتور کرکره در این کاربرد بسیار رایج است ولی محدودیتی که در استفاده از این موتور داریم این است که جهت کرکره برقی های بزرگ با وزن بالا این نوع موتورها جوابگو نیست و همچنین این موتورها عموماً فاقد برق اضطراری UPS  وخلاص کن راحت  گردان می باشد، امروزه بیشترجهت مغازه ها با دهنه بزرگ یاکوچک از موتور کرکره برقی ساید و یا موتور کرکره برقی توبلار صنعتی استفاده می شود که مناسب ترین موتور از نوع ساید می باشد.(باسیم پیچ مسی که هم استاتور وترمز ان با هم مس باشد.البته سیم پیچ الومینیوم از نظر قیمتی وکیفیت پایین تر است).
تجهیزات ایمنی کرکره برقی فروشگاه و مغازه : جهت جلوگیری از دستکاری موتور کرکره برقی بهتر است رول کرکره به سمت داخل فروشگاه باشد ولی در جاهایی که امکان رول به داخل را نداریم و ناگزیر رول کرکره برقی به سمت خیابان نصب می شود ، بهتر است برای کرکره برقی جاقفلی و کاور محافظ موتور نصب گردد.

(کرکره برقی-درب برقی-درب برقی اتوماتیک-امنیت درب برقی-امنیت کرکره-انواع درب اتوماتیک-درب برقی وای فای دار-درب برقی سیم کارتی-درب برقی بالارونده یاسکشنال-درب شیشه ای یا اسلایدینگی) عوامل موثر بر وزن تیغه کرکره برقی:

نوع آلیاژ تیغه : یعنی گالوانیزه ،آلومینیوم،رول گیتر،پلی کربنات تیغه گالوانیزه(فولادی) :  برعکس ذهنیت بیشتر مردم که اسم فولاد را تداعی می کنند این نوع .از خم خوردن ورق گالوانیزه در دستگاه نورد ساخته میشود،تیغه گالوانیزه ارزانترین تیغه کرکره برقی می باشد و طبیعتا از کیفیت بالایی برخوردار نیست.اگر قیمت پایین مد نظرتان هست(البته در زمانیکه قیمت اهن پایین باشد) میتوانید از این نوع تیغه استفاده کنید ولی باتنوع زیاد تیغه های آلومینیومی استفاده از تیغه های آلومینیومی انتخاب بهتر ومعقول تری است.

تیغه آلومینیومی: ازبیلت آلومینیوم(استاندارد-تبدیلی-ضایعاتی) ساخته میشود.این تیغه در فروشگاه ها ،درب های صنعتی و سوله ها مورد استفاده قرار میگیرد. وزن تیغه آلومینیومی در هر متر مربع بسته به کیفیت تیغه هرمتر مربع بین 3 تا 8 کیلو گرم می باشد.

تیغه آلومینیومی به 4 صورت  از لحاظ شکل ظاهری در بازار رایج است:1- ساده،(تک پل.دوپل.سه پل.چهارپل)که در برخی فروشگاه ها و سوله ها دیده می شود.2-طرح چوب وسنگ از لحاظ رنگ،یک لایه رنگ به عنوان زمینه زده میشود روی تیغه و سپس برچسب هایی با طرح چوب روی تیغه می چسبانند.مناسب برای مکان هایی که نمای آنها به نمای چوب نزدیک است. پانچ شده، از پانچ شدن تیغه های آلومینیومی تک جداره ساخته می شود. این تیغه ها به صورت ترکیبی با تیغه های معمولی آلومینیومی جهت زیبایی وهمچنین نفوذ نور به داخل محیط نصب می شود ، غضروف دار،ما بین دو تیغه آلومینیوم یک تیغه واصل قرار میگیرد. این نوع کرکره ها هنگام باز وبسته شدن صدای کمی دارند.این تیغه ها دارای وزن بالایی هستند و توصیه میشود با موتور ساید نصب شوند.

تیغه رول گیتر:از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشند وبا مفتول فولادی آبکاری شده و با روکش آلومینیومی ساخته شده است. مناسب برای طلا فروشی ها،اماکن تجاری و اماکن با حساسیت بالا می باشد توصیه می شود به خاطر سنگینی تیغه ها با موتور ساید نصب شود.

تیغه شفاف(پلی کربنات):از مقاوم ترین پلی کربنات ساخته میشود.این تیغه زیبایی و امنیت را با هم دارا می باشد.مناسب برای بانک ها وصرافی ها است به دلیل اینکه ضد آتش سوزی نیز می باشد.
توصیه می شود به دلیل سنگینی این تیغه همراه با موتور ساید مورد استفاده قرار گیرد  ، نوع ساخت : تیغه ای تک جداره یا دو جداره می باشند که مشخص است که تیغه دوجداره سنگین تر است که تک جداره برای پانچ ودوجداره برای تیغه های ساده استفاده می شود.برای بدست آوردن وزن تقریبی کرکره خود مراحل زیر را انجام دهید:

 

هر برند تیغه اندازه یک متر مربع خود را معرفی میکند(درتیغه80میلی متری 12.5متر طول یک متر مربع است که وزن آن نشان دهنده میانگین وزن درب در هر متر مربع است ودر تیغه100میلیمتری هر 10متر طول یک متر مربع می باشد. البته خیلی از شرکت ها اندازه تیغه های تولیدیشان بجای80میلیمتر77میلیمتر می باشد که در محاسبه یک مقدار تغییر میکند)\r\nپس شما میتوانید با بدست آوردن مساحت کل درب کرکره وزن  تقریبی تیغه درب کرکره آلومینیوم خود را بدست آوریدالبته وزن ریل ها هم به وزن کل تیغه ها تقسیم می شود ومحاسبه عرض  درب از پشت ریل سمت چپ تا پشت ریل سمت راست می باشد وارتفاع از کف زمین تا اولین تیغه که روی لوله پیچ شده است واستاندارد نصب تیغه این است که لوله کامل پوشیده شود وسنگینی تیغه ها روی پیچ های نگهدارنده تیغه نباشد.\r\nاز ملزومات دیگر درب کرکره تفلون بلبرینگ (راهنمای تیغه)بوده که اکثر همکاران به دلیل بالارفتن هزینه اولیه درب به مشتری پیشنهاد نمی دهند ولی از واجبات درب های بیشتر از عرض وارتفاع 3متر است البته نوع این تفلون بلبرینگ درسال83 با ازمون وخطاهای زیاد توسط شخص اقای خرم ابادی ساخته وثبت اختراع گردیده است که عکس ان در قسمت فروشگاه موجود است.

جا قفلی هوشمند کرکره برقی : اگر حواست نباشه قفل کتابی کرکره برقی رو باز کنی و ریموت رو بزنی چه اتفاقی می افته ؟   خب معلومه ، یا موتور زور میزنه ومی سوزه یا اسیب میبینه یا تیغه ها از هم جدا میشه(نر ومادگی تیغه ها باز میشن ودرب بصورت تخم مرغی(بیضی)جمع میشه که این بیشتر اتفاق میوفته که کلی خرج روو دستتون میذاره\r\nمشتریان درب برقی خُرّم آبادی اگر از این مدل جاقفلی ها استفاده کنند هرگر این اتفاق رو تجربه نمی کنند. ما برای همه کرکره برقی ها قفل هوشمند پیشنهاد و نصب می کنیم.
با نصب این قفل تا زمانی که قفل باز نشه ریموت عمل نمی کنه (ریموت عمل میکنه ولی برق  موتور وصل میشه که کارکنه و کرکره بالابره.به محض اینکه قفل رو از جاقفلی هوشمند باز کردید دکمه ریموت رو بزنید تا درب شروع به بالا رفتن کنه.
مشتری از خانواده ی ماست.برای خانواده امان دلسوزی میکنیم(البته در عمل نه تبلیغ) سوالات شما

کرکره برقی چیست؟
درب کرکره برقی از محصولات بسیار پرمصرف و ایمنی می باشد که از آن ها به طور معمول در  پوشاندن یا رول کردن یک پنجره، درب های ورودی ساختمان، درب مغازه ها، پارکینگ ها، فروشگاه ها وغیره استفاده می شود و بر اسا س جنس تیغه ( آلومنیومی) ، وزن تیغه ،رنگ، لیبل و یا برچسب زده شده روی تیغه ها (برای شناخت کیفیت تیغه ومشخصات تولید کننده) و موتوری که استفاده می شود، در\r\nدسته های متنوع و مختلفی قرار می گیرند\r\nکاربرد کرکره برقی کجاهاست؟
نصب درب کرکره برقی مغازه ها، فروشگاه ها و مراکز تجاری\r\nاستفاده از کرکره برقی در پارکینگ منازل و محیط های مسکونی\r\nنصب کرکره های پلی کربنات و شیشه ای مرغوب در ورودی بانک ها، صرافی ها\r\nنصب و استفاده در ورودی ساختمان های اداری و آموزشی ، و…

دسته بندی کرکره به چه صورت است؟

کرکره رول گیتر
کرکره برقی پلی کربنات شفاف
کرکره برقی پارکینگ
کرکره برقی آلومینیومی
کرکره برقی فولادی
کرکره برقی گالوانیزه فوم دار.

کرکره برقی صوتی درخرید درب کرکره چه نکاتی رو رعایت کنیم؟

در خرید کرکره برقی لازم است به چند نکته مهم توجه شود تا در نهایت بهترین خروجی دریافت گردد:
موتور به کار رفته در درب باید با وزن آن و همچنین میزان تردد ها و شرایط محیط کاملا سازگار باشد در انتخاب هر یک از انواع درب های پلی کربنات، آلومینیومی و گالوانیزه به کیفیت تیغه ها توجه شود.
قابلیت های درب در شرایط قطع جریان برق بررسی گردد. بعضی از انواع موتورهای به کار رفته در این درب ها دارای UPS می باشند.